niedziela, 23 sierpnia 2009

Talerz print room z liliami

W decoupage najbardziej lubię klasykę. Staram się robić różne prace z użyciem różnych materiałów.
Jak już wiecie jakiś czas temu sięgnęłam po szkło. Tak jak drewno daje nam wiele możliwości dekorowania. Można go malować, stosować rożne rodzaje kraków i złoceń. A cieniowanie pittorico podoba mi się chyba najbardziej właśnie na szkle, nabiera lekkości i subtelności kiedy ozdobimy nim talerz od spodu.
Print room to też klasyka decoupage. Dzięki informacji którą podzieliła się z nami jedna z forumowiczek Krainy Czarów kupiłam bardzo duże kwadratowe talerze z fakturą pod spodem. W związku z tym ozdabiałam go z wierzchu. Motyw czekał sporo czasu na taki duży wymiar przedmiotu. To mini soft To-Do. Chociaż print room kojarzy się tylko z czernią i bielą dopuszczalne jest wprowadzanie subtelnych kolorów. Talerz jest lakierowany kilkunastokrotnie.
Jak wyszło oceńcie sami.
Porada
Są różne sposoby na ozdabianie w ten sposób przedmiotów. Opiszę Wam mój. Niestety bez zdjęć.
Pokryłam talerz dwukrotnie starannie w odstępach czasu premierem do szkła. Wycięłam motyw. Podzieliłam talerz na pół i odrysowałam linię dzielącą dwie płaszczyzny ołówkiem. Przyłożyłam i dopasowałam motyw do powierzchni. Na części talerza który miał być czarny odrysowałam jego kontury. Pędzelkiem O2 namalowałam kontury czarną farbą i szerszym wypełniłam talerz poniżej czarnej kreski. Po wyschnięciu domalowałam kolejny raz. Przykleiłam motyw dopasowując do dolnych konturów. W ten sposób uniknęłam domalowywania blisko motywu czernią. Jedynie pędzelkiem O2 musiałam tylko poprawić minimalne niedokładności.
Można też nakleić motyw i cieniutkim pędzelkiem podmalowywać powierzchnię koło motywu.

5 komentarzy:

 1. Bardzo lubię prostotę , klasykę, coś co przypomina swoim charakterem grafikę, do tego subtelne kolory.podziwiam i gratuluję :-)
  sama jeszcze nie mam w moim dorobku decoupage techniki print room , może się skuszę

  OdpowiedzUsuń
 2. choc sama za liliami nie przepadam to lubię ich zapach,chyba Twoj charakter pracy też by mi odpowiadał ,ciągle cos nowego tworzyć.PIĘKNE.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękno tkwi w prostocie!
  Świetnie wyglądał by cały komplet talerzy w takim stylu, ba! ja już sobie wyobrażam cały serwis :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. W pierwszym momencie myslałam,że to prawdziwe lilie

  OdpowiedzUsuń