niedziela, 10 stycznia 2010

Moje życie nabiera rozpęduTak się zdarzyło w moim że zaczynam wszystko od nowa. To nie jest to pesymistyczne stwierdzenie bo udało mi się wyznaczyć sobie z wielu dalszych dróg te trzy najważniejsze. To dla mnie ogromny sukces bo to była bardzo ciężka praca nad samą sobą.
Trzeba było od podszewki zweryfikować każdą płaszczyznę własnego życia i na nowo każdej z nich znaleźć na ten rok należne miejsce.
I tak sprawy pierwsze zeszły na drugi plan.
Przez kolejne 2miesiące czeka mnie bardzo ciężka praca nad poznawaniem nowego i nieznanego. I już się bardzo na to cieszę. Do tego dochodzi dość intensywny ( mam nadzieję że dam radę) kurs angielskiego i jako dopełnienie sprawy domowe. Połączenie tego wszystkiego w logiczną i logistyczną całość w mieście z korkami i odległościami będzie kolejnym wyzwaniem.
Moje życie na nowo nabiera rozpędu przy akompaniamencie pozytywnych splotów zdarzeń i przypadkowych spotkań.

Turkus
Inaczej zwany Kaliat ale o tej nazwie już prawie nikt nie pamięta i nic dziwnego bo nazwał ten kamień tak pisarz rzymski Pliniusz Starszy.
A dlaczego turkus- bo jego szlak handlowy wiódł kiedyś przez Turcję.
Turkus jest kamieniem ochronnym, obdarza pogoda umysłu, opanowaniem ,siłę psychiczną, Pomaga w sprawach materialnych i rozwiązywaniu problemów. Kamień ten żyje naszym życiem bo potrafi pokazać przez zmianę barwy że coś niedobrego dzieje się z jego właścicielem.
I chyba w tym wszystkim coś naprawdę jest bo ostatnio tylko nosiłam turkus. Żeby kamień miał moc sprawczą musi być naturalny. Ten prezentowany na zdjęciu jest nim jak najbardziej. Ma piękną barwę i ciekawe brązowe przebarwienia.

6 komentarzy:

 1. Turkusy byly chetnie uzywane na Wschodzie jako ozdoba! Np. do zdobienia tarcz, zbroi, szabel, rzedow konskich. Wywalilo mi funkcje pisania polskich liter. Od 7 stycznia dziala mi tylko 20 % programw na stacjonarnym kompie! Piekna ta bizuteria i swoim kolorem intensywnym i zarazem pelnym niuansow potwierdza Twoja pomyslnosc!;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się to połączenie ze srebrem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. niech Ci przynosi w tym roku szczescie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. życzę Ci spelnienia tego wszystkiego co zaplanowałaś na ten rok....
  a turkusy noś stale przy sobie.
  Bajka

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie dość, że piękna biżuteria to jeszcze swymopisem tchnęłaś w nią życie i historię:))) Taki turkus z pewnością doda energii:)

  A z Nowym Rokiem, życzę Ci aby wszystkie Twoje postanowienia spełniły się, aby cała ta przemiana przebiegła pozytywnie i sprawnie i aby przyniosło Ci to w życiu wiele radości i spokoju:)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Lara- dziękuję serdecznie. I Tobie zyczę wszystkiego dobrego w Nowym oku.
  Monle, dziekuję tym bardziej że Ty tworzysz piękne prace.
  Blogu Niedzielny, bardzo ale to bardzo dziękuję.
  Bajkowa-Witam serdecznie i dziękuję.
  Slavko- bardzo dziękuję za jak zwykle miły wpis.A turkusy własnie dzięki swojej magicznej mocy ochronnej ytrafiły na zbroje, oręż i rzędy.

  OdpowiedzUsuń