sobota, 16 stycznia 2010

Chryzantemowa butelka na nalewkęZima nie odpuszcza a ja i tak od pierwszego stycznia zaczynam odliczać czas do wiosny. Czy zauważyliście jak teraz inaczej ptaki śpiewają ? Naprawdę, one też czuję że już niedługo.
Wczoraj wyciągnęłam z piwnicy karpy dalii i begonie. Spisałam co posiadam z nasion a co powinnam dokupić. Zrobiłam już nawet pierwsze szkice nowych rabatek. Pierwsze dni lutego na moich oknach pojawią się doniczki z posianymi roślinkami.
Czyli wiosna już niedaleko.
Mój warsztat decu od dłuższego czasu stoi samotny i opuszczony. I tak będzie pewnie jeszcze przez jakiś czas. Na prace w drewnie też będę musiała poczekać. Ale zawsze znajdzie się wyjście z sytuacji, zostają butelki. Mam zgromadzoną całkiem pokaźną ich kolekcję więc i pole do popisu spore. Szkło ma tę zaletę że nie trzeba go tak mozolnie przygotowywać do pracy jak drewno i nie potrzebuje takiej ilości szlifowania. Czas pracy krótszy a efekt szybszy.
Podczas porządków znalazłam farby do szkła i porcelany. I już chodzą mi pogłowie projekty połączenia decu z malowaniem szkła.

10 komentarzy:

 1. Hola! me encanta la como te a quedado, eso me recuerda que tengo en casa hace muchos años una botella igual.
  Besos y buen fin de semana

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jeszcze wiosny nie czuję..
  Ale oby Twoje słowa były prorocze:)
  Piękne prace prezentujesz, gratuluję zarówno pomysłów jak i talentu.
  Pozdrawiam serdecznie, Ania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ha, wiesz, że ostatnio robiłam różaną konkursową pracę i doszłam do podobnego wniosku - machnąć butelczynę to o wiele mniej roboty :) tylko jakoś tak użytkowo pożytku mniej (no, chyba że ktoś produkuje nalewki); a twoja chryzantemowa buteleczka śliczna, zachęciła mnie do tej serwetki - kupiłam ja kiedyś przypadkiem w większej ilości i jakoś tak przekonania do tej pory nie miałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj tak wiosna mi się marzy... A Twoja nalewkowa butelka taka wiosenna! Przepiękna.
  Zapraszam po wyróżnienie dla Ciebie na mojego bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Butelka bardzo fajna, ładny motyw i kształt. Ja też uwzięłam się na buteli. W Weekend zagruntowałam ponad 30 szt ;-) Jeszcze nie wiem co dalej... ale najnudniejsze za mną.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z tym powrotem wiosny to nie za bardzo! Mróz raczej narasta!

  OdpowiedzUsuń
 7. U mnie zima na całego, wiosny ani widu ani słychu... (zajrzyj na mojego bloga - zdjęcia z ostatnich dni: zima w pełnej krasie) A butelkeczka prześliczna. Butelki są doskonałe jako ozdoba lub wazon. Twoja może pełnic wiele funkcji bo jest przepiękna!!! pozdrawiam gorąco:))

  OdpowiedzUsuń
 8. Beteleczka ciekawie Ci wyszła...i ja juz wypatruję wiosny...wczoraj zrobiłam sobie wiosenne kolczyki a co że zima za oknem!!!Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Witajcie :)
  Głowa do góry, czy tylko ja mam właczone pozytywne myślenie. Nie wierzę :)Jeszcze tylko 1,5 tygodnia stycznia, luty jest ciut krótszy a i dzień się wydłuża.
  Slavko nie marudz tylko pieknie fotografuj zimę puki jeest :)
  Aga, tak trzymać
  Edina, od tego jest zima żeby była ale przyjdzie czas i już jej nie będzie.
  Aga, wykonałaś kawał dobrej roboty, zagruntować tyle butelek. Teraz nie spiesz się pomysły same przyjdą.
  Aniu DS, witam Cię w moich progach.
  Konstancjo, bardzo dziękuję.Przeznaczeniem buteleczek jest nie tylko nalewka. Robilam kiedyś buteleczki do stylowych łazienek na olejki do kąpieli. A do kuchni na octy i oleje smakowe.
  Meugenie, dziekuję za odwiedziny.
  Aniu krajanko, serdecznie dziękuję za wyróżnienie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Delikatne kolory,ale i motyw ładny

  OdpowiedzUsuń