niedziela, 25 października 2009

Prościej nie znaczy gorzej
Tak się potoczyło moje życie ze coraz częściej myślę o wyjeździe w miejsce w którym mogłabym się zaszyć. Dokończyłabym wreszcie książkę .Może.
Dom byłby stary drewniany z dużym różanym ogrodem . Na drugiej zadaszonej werandzie piłabym kawę wiosną i latem o poranku. Z drugiej strony byłaby mała przeszklona weranda na jesienną słotę i chłód zimy.
I gdyby jeszcze był widok na moje kochane Tatry to nawet mogłabym tam być sama.
W takich chwili ,kiedy czuję że moje życie zawodowe może się nie ułożyć ,co w dzisiejszych czasach konsumcjonizmu jest nie do przyjęcia przez otoczenie ,wracam myślami do osoby mającej niewiele ale która miała pasje.
W Muzeum Wsi Kieleckiej z której pokazywałam zdjęcia jest ekspozycja rzeźb, ale jakich. Niepospolitych, nietuzinkowych i orginalnych. Po obejrzeniu ich i przeczytani jednej z sentencji autora
zrozumialam co tak naprawdę jest dla mnie istotne.
To było prawie rok temu.

A jeśli mio się uda to wyślę mojemu byłemu Regionalnemu kartkę z podziękowaniem ze podjął za mnie decyzję której ja nie potrafiłam podjąć od dawna.

Rzeźby to twórczość Jana Bernasiewicza zwany Nikiforem z Jaworzni. Mówił o sobie- " jestem chłopem polskim pospolitym". A jednak nie pospolitym. Prawie każdą swoją rzeźbę opisywał w pamiętniku. A jego żona w wierszach opisywała jego twórczość -" Moje myśli były pierwsze, Ty rób rzeźby a ja wiersze "


A moje decoupage ? Bedzie, już jedzie do mnie pokaźna porcja drewienek, serwetek, papierów.

4 komentarze:

 1. Ale klimat! fajnie że pokazałaś, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. zycze Ci wszystkiego dobrego,zmiany sa zawsze ciezkie,ale nadzieje wielkie, nich Ci sie spelni,pieknie opisalac swoje marzenie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja dopiero jestem na początku mojej drogi zawodowej a rozważania dopadają mnie bardzo podobne...
  Mam nadzieję, że znajdziesz złoty środek :) ja też go będę poszukiwać!

  OdpowiedzUsuń
 4. Konstancjo! zaszyj się i dokończ książkę! ja się zaszyłam i ciągle kończę, więc masz szansę mnie wyprzedzić;-) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń